پسزمینه تخفیف

مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

ادیت عکس

What-is-edit-photo

ادیت عکس

نکات طلایی برای ادیت و روتوش حرفه‌ای تصاویر
مقدمه
ادیت عکس و روتوش چهره همان هنری است که باعث می‌شود عکس‌های روی مجلات یا سایت‌های اینترنتی، توجه ما را به خود جلب کنند. این فعالیت هنری باعث می‌شود عناصر و اجزای ناخواسته عکس حذف شوند و عناصر و اجزای مهم آن با تأکید بیشتر و بهتری نمایش داده شود. همه‌ساله تعداد زیادی از افراد با استفاده از آموزش‌های ادیت عکس به این حرفه پردرآمد و به‌روز روی می‌آورند.

ادیت عکس یکی از مراحل کلیدی در پردازش عکس و ارائه نهایی آن به مخاطب است. اگر قصد دارید عکس‌ها را مانند حرفه‌ای‌ها ادیت کنید و از این راه درآمد خوبی داشته باشید، این مطلب را دنبال کنید.

در این مطلب مهم‌ترین نکات در ادیت عکس و روتوش پرتره معرفی می‌شود. این نکات یکی‌یکی معرفی شده و هدف از آنها توضیح داده می‌شود. آشنایی با این نکات به شما کمک می‌کند تا آگاهانه به سمت متخصص شدن در دنیای ادیت عکس بردارید.

برای این کار فقط به آموزش، حوصله، تجربه و یک کامپیوتر تقریباً خوب نیاز دارد و نکته جالب‌توجه در مورد ادیت عکس این است که می‌توانید این شغل را به‌صورت فریلنسر و در هر کجای دنیا که باشید انجام دهید و از قیود کار دفتری در یک شرکت، رها شوید. اگر عاشق دنیای فریلنسری، کوله به دوشی و کار در سفر هستید، حتماً با این هنر ارزشمند آشنا شوید (پیشنهاد لینک داخلی به مطلب کار در سفر).

عکس را کراپ کنید

یکی از ابزارهای اصلی کراپ است.
با استفاده از ابزار کراپ می‌توانید عناصری که لازم نیستند را حذف کنید. فرقی نمی‌کند از فتوشاپ استفاده کنید یا لایت‌روم یا هر ابزار دیگری، به‌عنوان یک ادیتور تصویر به ابزار کراپ برای این موارد نیاز دارید:

⦁ چیزهای غیر جذاب را حذف کنید

⦁ در عکس‌هایی که سوژه انسانی در آنهاست، بریدن و کراپ کردن اندام‌های مدل ازروی مفاصل قابل‌قبول نیست

⦁ از قراردادن سوژه در مرکز تصویر خودداری کنید. هنگام کراپ کردن بخصوص در نرم‌افزار فتوشاپ، شما می‌توانید کادربندی را بهبود بخشید. به طور مثال از نسبت طلایی یا فیبوناچی استفاده کنید تا عکس زیبایی بصری بیشتری داشته باشد. این کار باید هدفمند و با دانش صورت پذیرد

⦁ اجازه دهید کمی فضای خالی در عکس وجود داشته باشد
با مقداری فضای خالی در اطراف سوژه اصلی اجازهٔ تنفس به آن دهید
اگر هدف خاصی از نزدیکی سوژه به گوشه‌های کادر عکس ندارید، بهتر است مقداری فضای خالی در اطراف آن باقی بگذارید و هرگز سوژه را در نزدیکی کادر قرار ندهید

⦁ تصاویر پرتره را هم‌سطح با چشم، مورد برش قرار داده و کراپ کنید
اگر عکس پرتره را قصد کراپ کردن دارید، هنگام کراپ به چشم سوژه دقت کنید و اهمیت دهید
می‌توانید چشم سوژه را بر روی نقطه طلایی قرار دهید تا گیراتر شود و نگاه مخاطب را جذب نماید

پوست را به‌صورت طبیعی روتوش کنید
ایجاد ظاهری طبیعی برای پوست در عکس، کاری سخت اما ممکن است
بسیاری از ادیتورهای مبتدی و آماتور برای زیباسازی چهره از فیلترها و پلاگین‌ها استفاده می‌کنند
این پلاگین و فیلترها هرگز نمی‌توانند به نتیجهٔ دلخواه برسند زیرا هوش یک انسان را ندارند و این کاربر و ادیتور است که باید آگاهانه دست به چنین کاری بزند

نرم و صاف کردن پوست به‌ویژه پوست صورت نباید تخریبی در بافت پوست ایجاد کند
اما اکثر فیلترها و پلاگین‌ها با محوسازی بافت پوست و بلور کردن آن باعث تخریب می‌شوند و حالت پوست را غیرواقعی جلوه می‌دهند

کاملاً عکس این موضوع هم می‌تواند اتفاق بیفتد، هنگامی‌که شما قصد دارید جزئیات چهره را بهتر نشان دهید با افزایش غیر هدفمند شارپنس باعث افزایش جزئیات و نویز در عکس می‌شوید
و این کار می‌تواند لکه‌های بیشتری روی عکس ایجاد کند و آنها را تشدید کند

پیشنهاد این است، روتوش و ادیت عکس‌های پرتره را کاملاً دستی انجام دهید و کمتر از فیلتر و پلاگین‌ها استفاده نمایید

بسیاری از ادیتورها و روتوشرها دوره‌های آموزشی این کار را می‌بینند.

درحالی‌که بعضی هم ترجیح می‌دهند این مهارت ویژه را از طریق وبسایت‌های آموزشی رایگان دنبال کنند.
نکته مهم برای این عزیزان این است که، ویدئوها و تکنیک‌های درون وبسایت‌ها و صفحات اینستاگرام برای شروع و در سطح مبتدی مناسب است
و اکثر آنها کپی شده ازروی یکدیگر هستند، خلاقیت و نوآوری ندارند
در یک روز ده‌ها ویدئوی آموزشی روتوش و ادیت در سطح اینترنت بارگذاری می‌شود که همهٔ آنها به دست افراد مبتدی تهیه گشته است

افراد سازنده و تولیدکنندهٔ این ویدئوها تخصص کافی در این مهارت ویژه ندارند، با تماشای ویدئوهای خارجی مانند ویدئوهای وبسایت یوتیوب اقدام به بومی‌سازی و فارسی‌سازی آن می‌کنند. این اقدام شاید برای شروع افراد مبتدی مفید باشد ولی اگر قصد یادگیری حرفه‌ای روتوش عکس را دارید هرگز این وبسایت‌ها و ویدئوها را مرجع تخصصی برای خود قرار ندهید زیرا سازنده و تولیدکنندهٔ ویدئوها خود نیز فردی مبتدی و فاقد دانش کافی در روتوش است.

به هر ترتیب برای این منظور می‌توانید از ابزارهای کلون (Clone) و هیلینگ براش (Healing brush) برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده کنید.
وقتی آماتورها می‌خواهند تصویری را روتوش کنند، ساده‌ترین راه را انتخاب می‌کنند. این باعث می‌شود بافت در چهره و بدن سوژه حذف شود، و پوستی غیر واقع‌گرایانه به وجود بیاید. برای بهبود کارایی و نتیجه مناسب از روش جداسازی فرکانسی استفاده کنید

رنگ پوست را طبیعی تنظیم کنید
تشخیص اینکه روتوشر و ادیتور یک تصویر، آماتور بوده یا حرفه‌ای، هیچ کار سختی نیست. برای این کار کافی است به رنگ پوست سوژه نگاهی بیندازید.

تنظیم دقیق و طبیعی رنگ پوست کار ساده‌ای است اما برای یک آماتور دشوار به نظر می‌رسد.
رنگ پوست بدن و صورت سوژه بخصوص در تصاویر پرتره باید کاملاً طبیعی و واقعی باشد
از تکنیک جداسازی فرکانسی استفاده کنید

جداسازی فرکانسی یکی از روش‌های مؤثر ادیت و روتوش در فتوشاپ است.
اصلی‌ترین مزیت این تکنیک، کار جداگانه روی لایه‌های پوست است

در جداسازی فرکانسی پوست به دو بخش تقسیم می‌شود، لایه‌ای برای رنگ و سایه‌ها، و لایه‌ای برای بافت پوست.
با این جداسازی شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه تخریب عمل صاف‌سازی و ترمیم را انجام دهید، در لایه‌ای که برای ویرایش رنگ و سایه و روشنایی پوست ساخته‌اید، عمل صاف‌سازی و یکنواخت‌سازی پوست را انجام دهید
و در لایه‌ای که برای ویرایش بافت ساخته‌اید می‌توانید لکه‌ها، جوش‌ها و چنین مشکلاتی را برطرف کنید

به همین دلیل به این تکنیک جداسازی فرکانسی می‌گویند زیرا شما برای هر بخش از پوست به‌صورت جداگانه و لایه‌ای مجزا عمل روتوش را انجام می‌دهید که از نتیجهٔ کار شگفت‌زده خواهید شد.
همواره سعی کنید تغییرات را طوری انجام دهید که پوست طبیعی جلوه کند.
لکه‌ها و زواید را برطرف کنید
در یک ادیت عکس پرتره حرفه‌ای لکه‌ها و زایده‌ای که روی پوست مدل قرار گرفته‌اند حذف می‌شود. برای این کار باید از ابزارهای روتوش در فتوشاپ استفاده کنید. از نظر فنی انجام این کار بسیار ساده است. کافی است استفاده از ابزارهای کلون (Clone) را به‌خوبی یاد بگیرید. با استفاده از این ابزارها، سعی کنید رنگ اصلی پوست را در تمام محدوده چهره مورداستفاده قرار دهید. هدف از این کار حذف لکه‎ها و جزئیاتی است که ناخواسته در عکس ثبت شده‌اند. با حذف لکه‌ها، جوش‌ها، چروک‌ها و مواردی که زیبایی چهره را مخدوش می‌کنند، به عکس جنبه‌ای حرفه‌ای اضافه کنید.
رنگ‌ها را بهبود دهید
مهم‌ترین قدمی که روتوش کار حرفه‌ای در ادیت عکس برمی‌دارد، تصحیح رنگ عکس است. تمام حرفه‌ای‌ها می‌دانند که چطور باید درجه‌بندی درست رنگ را مدیریت کرد. آنها همیشه چند دقیقه را به تنظیم پارامترهایی مثل هیو (Hue)، سایه‌ها (Shadows)، توازن سفیدی، اشباع (Saturation)، های‌لایت (Highlight)، اکسپوژر (exposure)، کنتراست، کروز (curves)، و نویز (Noise) اختصاص می‌دهند. قدم‌های مهمی که باید در این راستا بردارید شامل موارد زیر می‌شوند:
⦁ قبل از تصحیح رنگ مانیتور شما باید کالیبره شده باشد
⦁ از مزیت‌های پنل ابتدایی لایت‌روم استفاده کنید
⦁ صبور باشید و سعی نکنید با بیش از حد رنگ اضافه‌کردن به یک عکس طبیعی برسید
⦁ برای رسیدن به کنتراست بالا به های‌لایت‌ها شدت بیشتری بدهید
⦁ سعی کنید تمام عکس‌ها را با همین رنگ‌ها تنظیم کنید
⦁ از افکت‌هایی مثل سیاه‌وسفید، وینتیج، فیلم، پاسته و مانند این استفاده کنید

نویز را کاهش دهید
عکاسان و روتوش کاران حرفه‌ای باید به‌صورت مداوم تکنیک‌های مختلف فتوشاپ را برای ارائه عکس‌های کیفیت بالا مورد بررسی قرار دهند. این کار به‌خصوص در مورد تنظیم نویز ضرورت دارد. نورپردازی کم در عکاسی ممکن است سختی‌های ناخوشایندی ایجاد کند. برای همین باید در ادیت عکس موارد زیر را به یاد داشته باشید:

⦁ تنظیم ISO پایین می‌تواند در کاهش سطح نویز به کمک بیاید
⦁ اگر لازم شد از فیلتر کاهش نویز استفاده کنید
⦁ وارد کانال‌های RGB شده و در آنجا میزان نویز را بررسی کنید
⦁ ابزار سرفیس بلور (Surface Blur) را فراموش نکنید
سفید کردن دندان‌ها
همه افراد در مورد لبخندی جذاب و خیره‌کننده رؤیاپردازی می‌کنند. همه از این‌که مالک دندان‌هایی سفید باشند خوشحال می‌شوند. به‌خصوص اگر تصویرشان روی مجلات گلاسه چاپ شود. به همین دلیل است که عکاسان و روتوش کاران حرفه‌ای زمان می‌گذارند تا یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های فتوشاپ و لایت‌روم، یعنی سفید کردن دندان‌ها را یاد بگیرند.

در این فرایند، حذف هر نوع زردی دندان و هم‌زمان رسیدن به لبخندی طبیعی باید موردتوجه قرار بگیرد. سعی کنید به دندان‌ها سفیدی و حجمی طبیعی ببخشید. با سفید کردن دندان‌های مدل می‌توانید اطمینان حاصل کنید که جزئیات ناخواسته منجر به ازبین‌رفتن کیفیت حرفه‌ای عکس شما نمی‌شوند. این کار باعث خوشحالی مدل می‌شود؛ همان‌طور که گفته شد، یک لبخند گیرا و جذاب چیزی است که همه دوست دارند.
لب‌ها را برجسته کنید
لب‌ها یکی از اولین بخش‌ها در یک پرتره فشن هستند که توجهات را به خود جلب می‌کنند. باید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها درخشان به نظر می‌رسند. بعضی از مهم‌ترین قدم‌هایی که به کمک شما در تسلط به این تکنیک روتوش می‌آیند موارد زیر هستند:
⦁ ساختن لایه اول و هموارسازی آن می‌تواند به‌عنوان پایه‌ای عالی به کمک شما بیاید
⦁ بعد از تنظیم یک رنگ گرم، ابزار براش تنظیم (Adjustment Brush) می‌تواند کمک کند که لب‌ها برجسته شوند
⦁ اطمینان حاصل کنید لب‌ها با استفاده از افزایش کنتراست و شفافیت حالتی نرم پیدا کرده‌اند
⦁ موقع روتوش دهان، هیچ‌وقت فقط از یک براش استفاده نکنید
رنگ چشم‌ها را تغییر دهید
گاهی پیش می‌آید که مدل چشم‌هایی دارد که رنگ آنها در عکس خوب در نمی‌آید. یک حرفه‌ای در ادیت عکس همیشه سعی می‌کند کاری کند که رنگ‌ها درخشش طبیعی خود را به دست بیاورند. رنگ چشم‌ها برای ایجاد جذابیت در چهره باید طبیعی باشد. منظور از تغییر رنگ چشم، تغییر رنگ اصلی نیست.
قرار نیست رنگ چشم‌های مدل را به‌کلی تغییر دهید. برای مثال اگر مدل چشم‌هایی قهوه‌ای دارد، دلیلی ندارد آنها را به رنگی دیگر، برای مثال آبی دربیاورید. تمام‌کاری که باید بکنید این است که از شر شکست‌های نور و عواملی که باعث به‌هم‌ریختن رنگ چشم‌های مدل شده خلاص شوید. به‌این‌ترتیب می‌توانید اطمینان پیدا کنید که جذابیت و گیرایی چشم‌های مدل را به مخاطب منتقل کرده‌اید.

چشم‌ها را براق کنید
عکاسان و روتوش کاران حرفه‌ای تلاش می‌کنند تا چشم‌های مدل براق از کار در بیاید. بعضی از عکاسان ترجیح می‌دهند کار ادیت عکس خود را به حرفه‌ای‌ها واگذار کنند. این در حالی است که برخی دیگر سعی دارند خودشان این کار را انجام دهند. برخی از اقدامات مفیدی که یک حرفه‌ای در ادیت عکس انجام می‌دهد، موارد زیر هستند:
⦁ فتوشاپ را باز کنید و یک‌لایه ادجاستمنت جدید (New Adjustment Layer) ایجاد کنید. سپس اکسپوژر را انتخاب کنید
⦁ قدم بعدی استفاده از یک ماسک برای وارونه‌سازی یا پرکردن است
⦁ حالا شروع کنید با بخش‌های مختلف چشم کار کنید. آنها را با رنگ‌های سفید و سیاه نقاشی کنید
⦁ در حالت بلندینگ (blending mode) از لایه رگیولیشن، گزینه لامینوسیتی (Luminosity) را انتخاب کنید
⦁ سعی کنید با افزایش اکسپوژر کنتراست چشم‌ها را بالا ببرید
⦁ در انتها، با «آفست اسلایدر» (Offset slider) کار کنید و سعی کنید آن را تغییر دهید
آرایش دیجیتال اضافه کنید
بیشتر مدل‌ها برای عکس‌برداری آماده می‌شوند: آنها لباس خاصی می‌پوشند و آرایش می‌کنند ولی حتی آرایش‌های حرفه‌ای هم زیر نورپردازی و به‌واسطه گذر زمان ممکن است خراب شوند. برای همین اگر آرایش در عکس خوب در نیامد، می‌توان با ادیت عکس کار را درست کرد.
تعداد زیادی نکات آموزشی و راهنمای استفاده از فتوشاپ در وب برای این کار وجود دارد و شرکت در کلاس‌های حرفه‌ای در این زمینه هم به شما کمک می‌کنند.
می‌توانید با موارد زیر آرایش و ظاهر کلی صورت مدل را بهبود ببخشید:
⦁ موقع بالابردن وضوح تصویر بر روی یک نقطه قرمز متمرکز شوید چرا که این نقطه کمترین حجم بافت تصویر را دارد
⦁ از فیلتر رادیال (Radial Filter) برای بهبود رنگ چشم‌ها استفاده کنید
⦁ به کمک ابزار پچ (Patch) و مُهر کلون (Clone Stamp) تاریکی‌های زیر چشم را حذف کنید
⦁ هموارسازی چین‌وچروک‌ها از طریق مُهر کلون (Clone Stamp) و براش اسپات هیلینگ (Spot Healing Brush) امکان‌پذیر است
⦁ یک تُن یا رگه رنگ پوست مناسب باید در تمام بدن یکی باشد و با پوست صورت هماهنگ باشد
به مو حجم و درخشش دهید
این بخش از روتوش کردن و ادیت عکس خیلی چالش‌برانگیز بوده و به زمان زیادی برای تسلط نیاز دارد. اما در مجموع این فرایند شامل تغییر شکل مو، اضافه‌کردن موی بیشتر و افزایش حجم مو می‌شود. حرفه‌ای‌ها افرادی هستند که در ادیت عکس عجله ندارند، آنها برای این کار زمان می‌گذارند تا به نتایج قابل‌قبول برسند.

رنگ مو را تغییر دهید
بعضی وقت‌ها به‌واسطه عکاسی بد، لازم است که رنگ مو را تغییر دهید. تغییر رنگ مو و تیره کردن آن کار چندان مشکلی نیست. اما هنگامی‌که ایجاد یک رنگ جدید ضروری می‌شود، اوضاع کمی فرق می‌کند. این کار ممکن است چندین ساعت طول بکشد و الزاماً به این معنا نیست که به نتیجه دلخواه ختم شود. در این شرایط باید تلاش کنید که رنگ مو در عکس به زردی نزند. رسیدن به یک سایه طبیعی در اینجا از همه چیز مهم‌تر است.
بهتر است در اینجا یک‌بار دیگر به این نکته توجه کنید که هدف از تغییر رنگ، تبدیل کردن آن به یک رنگ دیگر نیست. بلکه بالابردن کیفیت و شفافیت رنگ مو است که اهمیت دارد. برای همین در هنگام تغییر رنگ مو نیز باید به طبیعی بودن ظاهر آن بیش از هر چیز دقت کنید. تبدیل کردن رنگ موی مدل به یک رنگ دیگر هیچ کمکی به طبیعی بودن عکس نمی‌کند و حتی ممکن است شرایط را بدتر کند.
از شر موی افشان خلاص شوید
موی افشان یکی از نگرانی‌های همیشگی عکاسان و روتوش کاران مجله‌ها است. در عکاسی در فضای باز هیچ راهی برای اجتناب از این مشکل وجود ندارد. استفاده از اسپری مو و موارد دیگر برای ثابت کردن موقعیت، ممکن است کارایی نداشته باشد. تنها تمرین و استفاده از بهترین نرم‌افزار ادیت عکس می‌تواند این مشکل را رفع کند. به هر ترتیب مواردی که باید در اینجا در نظر داشته باشید شامل این موارد است:

⦁ با استفاده از کنتراست سعی کنید یک بخش را برجسته یا محو کنید
⦁ از هیلینگ براش (Healing brush) استفاده کنید
⦁ بیش از حد از این ابزارها استفاده نکنید
از فیلتر مایع ساز برای لباس‌ها استفاده کنید
قبل از هر چیز باید ابزار مایع‌ساز (Liquify tool) را انتخاب کنید. این ابزار هر نوع دست‌کاری که لازم باشد بازتاب دادن، هل دادن، کشیدن یا برگرداندن بخشی از لباس مدل شما را انجام می‌دهد. روتوش کردن حرفه‌ای شامل توجه کردن به موارد جزئی ناخواسته می‌شود. شلختگی لباس می‌تواند به‌واسطه حالت دادن بد مدل اتفاق بیفتد. در هنگام این کار بهتر است اصلاح را بیش از حد انجام ندهید تا به ظاهری طبیعی دست پیدا کنید.
به جزئیات لباس دقت کنید. سعی کنید کار را با اصلاح مواردی که در عکس آشفتگی ایجاد می‌کنند شروع کنید. تغییر دادن لباس به شکلی که تمامی جزئیات آن تغییر کنند، موردنظر نیست. در اینجا هم مانند موارد دیگر، اولویت اصلی در طبیعی جلوه کردن عکس است.
برطرف‌کردن یک اشتباه که در حین عکاسی رخ‌داده یک کار است، و به‌هم‌ریختن و تغییر دادن نوع لباس مدل، یک کار دیگر است. در حین ادیت عکس بهتر است تمام دقت خود را به خرج دهید تا جزئیاتی که در عکس وجود دارند را برجسته کنید.
چین‌وچروک لباس‌ها را برطرف کنید
در هنگام عکاسی اجتناب از لباس‌های چروک و ژولیده ضروری است. به هر ترتیب در ادیت عکس هم می‌توانید با استفاده از ابزار اسپات هیلینگ براش (Spot Healing Brush) و هم با استفاده از جداسازی فرکانسی (Frequency Separation) از شر چین‌وچروک لباس‌ها خلاص شوید.

عوامل حواس‌پرتی را حذف کنید
قبل از هر چیز باید زمان بگذارید و خوب به عکس نگاه کنید. ببینید آیا چیزی در آن وجود دارد که حواس مخاطب را از سوژه اصلی پرت کند؟ اگر عکس دارای چنینی شرایطی باشد، مخاطب متوجه ایده اصلی عکس نخواهد شد. به همین دلیل است که باید تمام چیزهایی که استفاده‌ای ندارند از عکس حذف شوند.
با نگاه‌کردن دقیق به عکس، می‌توانید متوجه عناصر ناخوشایند شوید. بعضی از آنها در پس‌زمینه قرار می‌گیرند. درحالی‌که بعضی از آنها ممکن است در جلوی صحنه قرار بگیرند. نکته مهم توجه به کلیت عکس است. باید از خودتان بپرسید: «اگر این را از اینجا بردارم، تمرکز مخاطب به سوژه بیشتر خواهد شد یا خیر؟» و اگر جواب به نظرتان بله بود، بهتر است این کار را انجام دهید.

⦁ عناصر کوچک را با استفاده از اسپات هیلینگ براش (Spot Healing brush) حذف کنید
⦁ با استفاده از ابزار Content-Aware تغییرات سریع ایجاد کنید
⦁ تمام عناصر ناخوشایند را در حالت اکستند (Extend Mode) حذف کنید
پس‌زمینه را تغییر دهید
اگر با عکاسی تبلیغاتی سروکار داشته باشید، عکس‌های شما باید ایدئال باشند. برداشتن موی اضافی، جواهرات، یا لباس ممکن است کمی زمان ببرد. برای این کار باید از ماسک و انتخاب جلوصحنه و پس‌زمینه استفاده کنید. بعد از جداکردن پس‌زمینه می‌توانید آن را حذف کرده یا بهبود بخشید.
از نظر فنی ابزارهای مشخصی برای این کار وجود دارند. در فتوشاپ ابزارهای انتخاب یا سلکت (Select) مختلفی برای این منظور وجود دارد. باید با آنها کار کنید تا ابزار مناسب خود را پیدا کنید. این کاری است که با تمرین می‌توانید به آن مسلط شوید. به هر ترتیب نباید دلسرد شوید. با گذشت کمی زمان و تمرین زیاد به‌خوبی می‌توانید از پس انجام این کارها برآیید.
سخن پایانی
ادیت عکس از جمله فعالیت‌هایی است که با آموزش و تمرین می‌توان بر آن مسلط شد. بخشی از تکنیک‌ها و ابزارهای مورداستفاده در این کار به‌سادگی قابل یادگیری هستند و بعضی از آنها هم نیاز به زمان بیشتری دارند. با تمرین و تکرار نکاتی که در این مطلب آورده شد، تا حدی با کار افراد حرفه‌ای در زمینه ادیت عکس آشنا شدیم. در این مطلب سعی کردیم از ارائه آموزش‌های فنی محض خودداری کرده و خواننده را بیشتر با مفاهیم اصلی و ضرورت‌های کار روتوش آشنا کنیم.
آشنایی با مفاهیم اصلی ادیت حرفه‌ای عکس و روتوش به خواننده کمک می‌کند درکی دقیق‌تر از این شغل داشته باشد. به هر ترتیب تفاوت اصلی بین افراد حرفه‌ای و آماتور در نگاهی است که به جزئیات عکس دارند. حرفه‌ای‌ها زمان زیادی را برای بهبود جزئیات ریز می‌گذارند ولی افراد آماتور سعی می‌کنند به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل عملیات موردنظر خود را انجام دهند و نتیجه این می‌شود که با دیدن یک عکس به‌راحتی می‌توانیم تشخیص دهیم که ادیت عکس کار یک شخص حرفه‌ای بوده یا آماتور

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
پشتیبانی