آموزش های رایگان

ذخیره خودکار فایل در فتوشاپ

ذخیره خودکار فایل در فتوشاپ

آموزش ذخیره خودکار فایل در فتوشاپ برای شروع مجدد پروژه و حفظ اطلاعات فایل، ممکن است به دلایل زیاد مانند قطعی برق و یا خاموشی ناگهانی سیستم کامپیوتر فتوشاپ بسته شود. اگر ساعت‌ها در حال ویرایش عکس بوده باشید و چنین اتفاقی رخ دهد می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.


بخصوص اگر فراموش کرده باشید مراحل ویرایش و تغییرات را ذخیره کنید، تمام تلاشتان بر باد می‌رود. بهترین راه برای اینکه خیالتان آسوده باشد این است که طبق آموزش زیر گزینه ذخیره اتوماتیک را فعال نمایید تا فتوشاپ به‌صورت اتوماتیک فایل شما را ذخیره کند.

با این کار اگر سیستم خاموش شود یا فتوشاپ بسته شود، به‌محض باز کردن مجدد فتوشاپ دوباره از همان مرحله می‌توانید به کار خود ادامه دهید.

 

 

ذخیره اتوماتیک فایل در فتوشاپهمانند تصویر بالا، ابتدا روی منوی Edit کلیک کنید و با باز شدن پنجره جدید گزینه Preferences را انتخاب نماید، سپس روی General کلیک کنید.
پنجره‌ای باز می‌شود با نام Preferences، از سمت چپ این پنجره گزینه File Handling را انتخاب کنید.

ذخیره اتوماتیک در فتوشاپ

 


در بخش تنظیمات File Handling در سمت راست، تیک Automatically Save Recovery Information Every را بزنید.

سپس می‌توانید مدت زمانی را که می‌خواهید فتوشاپ فایل شما را ذخیره کند مشخص نمایید، این زمان می‌تواند از 5 دقیقه تا 1 ساعت باشد. یعنی هر 5 دقیقه فایل و سند شما اتوماتیک ذخیره می‌شود.


نگران هیچی نباشید، این کار بر روی سیستم و عملکرد کامپیوتر و فتوشاپ تأثیری ندارد. فقط در هنگام کار با پروژه‌های سنگین و حجیم ممکن است یک مکث کوتاه را تجربه کنید که کاملاً طبیعی است.

 

بارها پیش آمده است که به دلیل سنگینی پروژه و حجیم شدن فایل، فتوشاپ هنگ کند و هیچ راهی جز بستن فتوشاپ نباشد. در این مواقع همه ی کارهایی که کرده اید از بین می رود و مجدد از ابتدا باید تغییرات را اعمال کنید. توصیه می شود این گزینه را فعال کنید تا برای همیشه خیالتان آسوده باشد.

 

اگر پرسش و سوالی دارید به بخش آموزش های رایگان سر بزنید شاید پاسخ خود را بیابید.

 

فیلم کوتاه آموزش مراحل بالا برای تنظیم خودکار ذخیره شدن فایل ها و پروژه ها درون فتوشاپ و جلوگیری از بین رفتن اطلاعات

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *