آموزش های رایگان

دانلود عکس خام برای تمرین ادیت

عکس خام


آموزش دانلود عکس خام برای تمرین ادیت، روتوش عکس و فتوشاپ از گوگل باکیفیت بالا


اگر برای تمرین ادیت عکس، روتوش تصویر، فتومونتاژ و فتوشاپ نیازمند عکس‌های باکیفیت بسیار بالا هستید، در ادامه خواهید آموخت که چطور می‌توانید با قابلیت پیشرفته جستجو عکس گوگل تصاویر با سایز بزرگ و کیفیت بالا را دانلود کنید.همان‌طور که می‌دانید جستجوگر گوگل (کروم) این قابلیت را دارد که محتوای مدنظر شما را در بخش‌های مختلف جستجو کند، به طور مثال می‌توانید ویدئو را انتخاب کنید و فقط نتایج جستجو خود را به‌صورت ویدئو ببینید. همچنین می‌توانید چیزی که به دنبال آن هستید را در بخش “جستجو عکس” دنبال کنید.

 

وقتی در کادر جستجوی گوگل متن دلخواه را نوشته و “جستجو” را کلیک می‌کنید، می‌توانید بر روی “تصاویر” کلیک نموده تا همهٔ نتایج جستجو را به‌صورت عکس ببینید.

 

در اینجا گزینه‌ای هست با نام “ابزارها” که اگر بر روی آن کلیک کنید زیر منویی باز می‌شود و می‌توانید در اینجا اندازه عکس را مشخص کنید مانند: هراندازه، بزرگ، متوسط.

 

 

 

دانلود عکس خام

 

این روش ساده‌ای برای جستجو عکس است؛ ولی ما می‌خواهیم تصاویری باکیفیت و اندازه بسیار زیاد را به دست آوریم، در نتیجه باید به شکل پیشرفته‌تری جستجو کنیم که در ویدئو و تصاویر زیر خواهید آموخت.


مراحل را مانند تصاویر زیر طی کنید:
1- ابتدا بر روی چرخ‌دنده روبروی کادر جستجو کلیک کنید. وارد بخش تنظیمات می‌شوید.

 

دانلود عکس خام از گوگل


2- سپس بر روی “جستجو پیشرفته” کلیک کنید تا پنجره‌ای با نام “جستجو پیشرفته تصویر” باز شود.

 

عکس خام برای تمرین ادیت


3-جستجوی پیشرفته تصویر گوگل به دو بخش تقسیم می‌شود.

بخش اول: کلمه کلیدی موردنظر یا آن چه را که به دنبالش می‌گردید را بنویسید، ما به‌عنوان‌مثال کلمه “Portrait” را نوشته‌ایم.

 

عکس خام برای تمرین روتوش


بخش دوم:
محدودکردن، که می‌توانید نتیجهٔ جستجو را بسیار دقیق‌تر کنید. در اینجا گزینه‌ای هست بنام ” اندازه تصویر” که روبروی آن می‌توانید انتخاب کنید گوگل چه تصاویری را با چه اندازه به شما نشان دهد.


می‌توانید در اینجا عکس باکیفیت و اندازه بالای 70 مگاپیکسل را انتخاب کنید.

 

عکس خام برای تمرین فتوشاپ


حالا در بخش “نوع فایل” پسوند و فرمت عکس را انتخاب کنید، می‌توانید بر روی RAW کلیک کنید.

 

عکس باکیفیت برای روتوش


بعد از اینکه تمام فیلدها را سفارشی‌سازی کردی و پر نمودید، بر روی دکمه “جستجو پیشرفته” کلید کنید و از مجموعه عکس‌های باکیفیت و سایز بزرگ لذت ببرید.


نکته: نیازی نیست در بخش جستجو پیشرفته تمام فیلدها را پر کنید.

می‌توانید فقط کلمه یا جمله مورد نظرتان را مانند “Portrait” تایپ کنید و در بخش اندازه، سایز موردنظر را انتخاب کنید و در بخش “نوع فایل” فرمت دلخواه . همین 3 بخش را می‌توانید انتخاب کنید و جستجو را آغاز نمایید.

 

توصیه:
ابتدا به صفحه مجموعه عکس خام سایت روتوشر بروید و در بین تصاویر باکیفیت، عکس مورد نیازتان را دانلود کنید. تمامی عکس‌های این برگه کیفیت بسیار زیادی دارند، فرمت آنها خام RAW است.


مستقیم از دوربین عکاسی بدون دست‌کاری و ویرایش قرار گرفته‌اند که مناسب تمرین روتوش و ادیت می‌باشد.

 

مجموعه عکس خام

 

این مجموعه بروز می‌شود و تصاویر جدیدتری در آن قرار می‌گیرد، در نهایت اگر عکس مورد نظرتان را در مجموعه ما نیافتید با روشی که در این مقاله آموزش دیدید با کمک گوگل تصاویر مناسبی خواهید یافت.

 

ویدئو زیر آموزش دانلود عکس با فرمت خام را  به وسیله جستجوگر گوگل نشان می‌دهد.

 

 

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *