آموزش های رایگان

Reset camera RAW

Reset camera RAW

آموزش ریست کردن کمرا راو و بازگشت تنظیمات به حالت اولیه


گاهی اوقات عکسی را در فیلتر camera Raw باز می‌کنید و در همان ابتدا تغییراتی بر روی عکس صورت می‌گیرد، این تغییرات را شما انجام نداده‌اید و می‌خواهید همه چیز به حالت اول برگردد. در این آموزش می‌آموزید چطور Reset camera RAW را انجام دهید.

 

همانند تصویر زیر وقتی عکس را وارد فیلتر کمرا راو کردید، از سمت راست بالا در بخش تنظیمات بر روی سه خط کلیک کنید تا منویی باز شود. در بین گزینه‌های این منو بر روی Camera Raw defaults کلیک کنید.

 

ریست کردن تنظیمات کمرا راو

 


به همین راحتی تمام تغییرات به حالت اولیه برمی‌گردد و حالا می‌توانید از ابتدا خودتان تغییر اعمال کنید.

 

روش بالا برای نسخه‌های قدیم فیلتر کمرا راو است، اگر این سه خط و تنظیمات را نداشتید فقط کافی است در محیط کمرا راو بر روی عکس راست کلیک کنید و Camera Raw defaults را انتخاب نمایید.

 

در واقع گزینه Camera Raw defaults در نسخه‌های جدید با راست کلیک روی عکس نمایان می‌شود؛ ولی در نسخه‌های قدیمی مانند تصویر در آن بخش قرار دارد.

 

 

نمایش ویدیو درباره Reset camera RAW

چرا وقتی عکسی را داخل کمرا راو باز می‌کنیم، خودش ویرایش روی عکس انجام می‌دهد؟

این اتفاق هنگامی رخ می‌دهد که پیش‌ازاین تصویر موردنظر در camera raw باز شده بوده و ویرایش شده است. یعنی قبلاً یکبار عکس مورد نظرتان به دست شما یا شخصی دیگر وارد فیلتر کمرا راو شده بوده و تغییراتی اعمال گردید است.

 

این تغییرات و تنظیمات در حافظه می‌ماند، به همین دلیل است که وقتی عکس را می‌برید داخل کمرا راو گویا خودش به‌صورت اتوماتیک ویرایش می‌کند.

 

برای اینکه این تنظیمات به حالت قبل و اولیه برگردد کافی است از آموزش بالا استفاده کنید.

همیشه جدیدترین نسخه  کمرا راو را از اینجا دانلود و نصب کنید. همچنین می توانید در بخش آموزش های رایگان پاسخ سوالات دیگر خود را بیابید.

 

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *