پسزمینه تخفیف

مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

آنالیز چهره

آموزش آنالیز صورت

آنالیز چهره

آنالیز چهره قبل از روتوش

آنالیز چهره، پس از بازکردن عکس موردنظر در فتوشاپ برای روتوش و ادیت، پیش از اینکه اقدامی انجام دهیم می‌بایست عکس را آنالیز و بررسی کنیم.

می‌توان گفت آنالیز چهره اولین گام و عملی است که روتوشر باید انجام دهد.

وقتی می‌گویم قبل از هر کاری یعنی، قبل از تغییر رنگ، تغییر وایت بالانس، صاف‌سازی پوست یا هر عمل دیگری. توجه نمایید که هرگونه ویرایش بر روی تصویر باید از یک نگرش، ایده و دانش برخیزد، در غیر این صورت ویرایش و ادیت آن عکس بی‌معنا و فاقد هنر است.

زین جهت برای روتوش عکس پس از واردکردن آن در نرم‌افزار، باید بررسی و آنالیز شود. برای آنالیز چهره، دولایه خام ایجاد می‌کنیم. در یک‌لایه اطلاعاتی را ثبت می‌کنیم که قرار است بر روی فرم چهره و بدن صورت پذیرد.

و در لایه دوم اطلاعاتی ثبت می‌شود که می‌خواهید بر روی چهره و پوست اعمال نمایید. در لایه دوم هرگونه تغییراتی مانند حذف جوش و لکه، چین‌وچروک، صاف‌سازی پوست، تغییر رنگ چشم و تغییر رنگ لب و غیره ثبت می‌گردد.

(تمامی موارد آبی رنگ بالا دارای آموزش کامل و جامع هستند و می توانید برروی آنها کلیک کنید)

ساخت این دولایه به شما کمک می‌کند تا در پایان کار و قبل از خروجی نهایی گرفتن، تمامی موارد را بررسی نمایید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد.

نکته مهم این است که: آنالیز چهره بر اساس تجربه، هنر، اندیشه و مهارت صورت می‌گیرد، در نتیجه شما می‌دانید که چه باید انجام دهید.

بسیاری از روتوشرها پس از بازکردن عکس در فتوشاپ، نمی‌دانند چه باید بکنند و یا از کجا باید شروع کنند. اگر شما هم با این مشکل روبرو می‌شوید، این ویدئو را تماشا نمایید.

در ادامهٔ آموزش، فرض خواهیم کرد که آنالیز چهره را انجام داده‌ایم و حال باید روتوش و ویرایش را شروع کنیم.

توصیه من به شما این است که ابتدا به سراغ تغییر فرم چهره و بدن بروید.

این کار را با کمک فیلتر Liquify انجام می‌دهیم، اگر کار با این فیلتر را بلد نیستید می‌توانید مقاله آموزشی را تماشا کنید. در این مقاله آموزش کامل و تکمیلی کار با این فیلتر را قرار داده‌ام.

پس از تغییرات بر روی فرم‌ها، به سراغ مابقی ویرایش می‌رویم. تنها نکته‌ای که لازم است بدانید، این است که همیشه لایه‌های آنالیز در بالاترین لایه‌ها قرار داشته باشد.

 

لایه‌های آنالیز که ایجاد کرده‌اید، همیشه بالاترین لایه باشد

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
پشتیبانی