پسزمینه تخفیف

مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

تغییر فرم چهره

آموزش تغییر فرم چهره

تغییر فرم چهره

آموزش تغییر فرم صورت

اگر آموزش آنالیز چهره را تماشا کرده باشید، توضیح داده بودم که اولین گام و قدم برای روتوش عکس پس از بازکردن تصویر در فتوشاپ آنالیز و بررسی سوژه است، بعد از آن باید سوژه را از لحاظ فرم به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. گاهی فرم صورت یا بدن باید اصلاح گردد مانند استخوان بینی یا فک، برآمدگی و برجستگی‌های بدن، شاید سوژه شما بینی شکسته داشته باشد و این موضوع باعث انحراف بینی شده باشد، و بسیار مثال مانند این که شاید بهتر باشد بهبود یابد و زیباتر شود. نباید همیشه در فرم چهره و بدن تغییر ایجاد کنیم اما اگر نیاز بود، این کار را با فیلترLiquify انجام می‌دهیم.

اصلاح فرم‌ها گام دوم در روتوش عکس است، برای ایجاد تغییر و اصلاح فرم صورت و بدن از فیلتر Liquify استفاده می‌کنیم.

در ابتدای آموزش، تصویری را انتخاب کرده‌ام و بر روی صورت ایشان تغییراتی اعمال خواهیم کرد. اصلاح تمامی اجزای صورت مانند بینی، چشم‌ها، پیشانی، لب، فک و غیره. یادگیری این مبحث بسیار اهمیت دارد، پس با دقت تماشا نمایید.

حتماً قبل از استفاده از فیلترLiquify، یک کپی از فایل اصلی عکس تهیه کنید

در ویدئوی قبل بر روی تصویر تک چهره ویرایش انجام دادیم، در ویدئو بعدی بر روی تصاویری که حاوی دو چهره هستند تغییر اعمال خواهیم کرد.

 

در ویدئو سوم همچنان با فیلترLiquify تصویر جدیدی را ویرایش می‌کنیم، و این بخش پایانی ابزار Face Tool می‌باشد. نکته بعدی که به آن اشاره خواهم کرد، استفاده از لایه اسمارت آبجکت است.

اگر لایه عکس را از لایه معمولی به لایه اسمارت آبجکت تغییر دهید، می‌توانید هر زمان که مایل باشید ویرایش‌های خود را بارها تغییر دهید.

تا اینجا شما توانستید در فرم چهره با کمک فیلترLiquify و ابزارFaceTool تغییر اعمال نمایید. اما ابزار Facetool محدودیت‌های خود را دارد و گاهی لازم است تا تغییراتی را به‌صورت دستی و بدون محدودیت انجام دهیم. برای این کار می‌توانیم از مابقی ابزارهای فیلتر Liquify استفاده کنیم مانند ابزار Forward Warp که در ادامه کار با آن را آموزش خواهیم دید.

جهت آشنایی بیشتر و تمرین با ابزار Forward Warp بر روی سه عکس متفاوت تغییر اعمال می‌کنیم.

در ادامه به سراغ ابزار بسیار مفید Reconstruct می‌رویم. همان‌طور که در ویدئو مشاهده خواهید نمود، این ابزار بسیار کارآمد است. گاهی اوقات پس از ویرایش و تغییرات بسیار زیاد در مناطق مختلف چهره، شاید لازم باشد یکی از تغییرات را بازیابی کنید و یا به حالت اول برگردانید. در چنین مواقعی معمولاً باید با زدن کلیدهای ترکیبی CTRL+Z این کار را انجام دهیم، مشکلی که این کار ایجاد می‌کند این است که تمام تغییرات به عقب برگشته و تمامی زحمات شما بر باد خواهد رفت.

اما با کمک ابزار Reconstruct دیگر نیازی به عقب‌گرد و نابودی زحماتتان نیست، می‌توانید به‌صورت منطقه‌ای هر نقطه‌ای را که مایل بودید تغییراتش را به حالت قبل بازگردانید.

 

در ویدئو پایین، تمامی مواردی را که تا این لحظه آموزش ‌دیده‌اید را مرور می‌کنیم و بر روی یک چهره از تمامی ابزارها بهره می‌بریم.

به پایان این دوره نزدیک می‌شویم. ابزار بعدی که قصد داریم از آن استفاده کنیم ابزار Pucker است، که در ویدئو زیر نحوه کار با آن را خواهیم آموخت.

احتمالاً به‌ندرت از این ابزار استفاده کنید ولی باید نحوه کارش را بدانید.

 

با کمک ابزار Mask، می‌توانیم بخشی از تصویر را ماسک کنیم تا تغییری بر روی آن قسمت اعمال نشود.

بخش پایانی این دوره اختصاص دارد به ابزار Mask درون فیلتر Liquify که یادگیری آن اهمیت بالایی دارد.

 از ماسک‌ها زمانی استفاده می‌کنیم که بخشی از عکس نیازمند دقت و ظرافت بسیار زیادی است و نباید قلم‌مو (براش) وارد محدوده‌ای خاص گردد، آن محدودهٔ خاص را با ابزار ماسک انتخاب می‌کنیم و سپس می‌توانیم با خیال راحت ویرایش را انجام دهیم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
پشتیبانی