مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها

آموزش سفید کردن دندان ها

همین‌طور که از عنوان مقاله مشخص است، قصد داریم این بار به سراغ آموزش سفید کردن دندان‌ها برویم. در تصاویری که سوژه در آن لبخند زده و یا به هر دلیلی دندان‌هایش مشخص است و دیده می‌شود، شما به‌عنوان روتوشر نباید به‌سادگی از کنار این موضوع عبور کنید.​

 

این فیلم آموزشی کوتاه برای سفید کردن دندان ها را ببیند و خیلی ساده و راحت در روتوش عکس استفاده کنید.

 

سفید کردن دندان ها

حتماً نگاهی به دندان‌ها بیندازید، زوم کنید و از نمای نزدیک مورد بررسی قرار دهید. اگر نیاز بود حتماً با روشی که در ویدئو به شما آموزش می‌دهم، رنگ دندان‌ها را سفید کنید و به آنها درخشندگی دهید.

یادتان باشد برای ایجاد درخشندگی حتماً در یک‌لایه جدید از Curves استفاده نمایید.

 

بسیاری از روتوشرها و ادیتورها فقط رنگ دندان را سفید می‌کنند و در این کار زیاده‌روی می‌کنند. ما نیازی به یک دندان سفید گچی نداریم، ما نیاز به دندانی درخشنده و کریستالی داریم.پس مقداری رنگ دندان را سفید کنید و با Curves درخشندگی ایجاد کنید.

 

 

در آموزش ویرایش رنگ دندان‌ها در فتوشاپ ما از دولایه استفاده می‌کنیم، یک‌لایه ادجاسمنت Hue Saturation  و یک‌لایه ادجاسمنت Curves.

 

بهتر است برای افزایش نور و روشنایی دندان‌ها، بجای استفاده از گزینه Lightness در ادجاسمنت hue saturation ، از ادجاسمنت Curves استفاده کنید زیرا نوع عملکرد و تأثیرگذاری  Curves بسیار بهتر است و موردتأیید من.

نورها و رنگ دندان‌ها می‌بایست یکسان و یکنواخت شود، اما به سایه‌هایی که لب بر روی دندان‌ها انداخته دقت نمایید، مبادا این سایه‌ها را حذف نمایید که موجب می‌شود کار شما مصنوعی شود.

همیشه به نور و جهت تابش نور هنگام روتوش عکس توجه کنید.

 

هنگام عکاسی پرتره، ساعت‌ها نورپرداز و عکاس نور را مورد بررسی قرار داده‌اند و اهمیت بالایی در زیبایی سوژه، حس و حال آن دارد که هدف عکاس بوده است.

 

نورپردازی سوژه برای انتقال یک حس یا پیام صورت‌گرفته است، شما نباید بدون دلیل نورهای عکس را بخصوص نورهایی که روی چهره تابیده است را دست‌کاری کنید.

 

این نکته دربارهٔ نورهایی که بروی دندان‌ها نیز تابیده است و سایه‌هایی که ایجاد کرده نیز صدق می‌کند.

 

هنگامی‌که مشغول ادیت و تغییر دادن رنگ دندان‌ها هستید، اگر لکه‌ای بر روی آنها مشاهده کردید، به سراغ ابزار Clone Stamp و یا Healing Brush  بروید و لکه‌ها را به‌خوبی تمیز کنید. اگر فاصله‌ای بین دندان‌ها بود و قصد ویرایش آن را داشتید می‌توانید از فیلتر Liquify استفاده کنید و دندان‌ها را یکسان و متوازن نمایید.

 

آموزش 3 ابزار بالا را می توانید در اینجا مشاهده نمایید، روی لینک ها کلیک کنید:

clone Stamp در اینجا

Healing Brush  این صفحه

Liquify  را اینجا مشاهده کنید

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
error: لطفا محتوا را کپی نکنید
پشتیبانی