آموزش های رایگان

آموزش clone stamp

آموزش clone stamp

آموزش Clone Stamp برای روتوش عکس

قصد داریم در این دوره آموزش clone stamp را برای روتوش پوست یاد بگیریم.​ از زمانی که عکاسان برای ویرایش و روتوش عکس به سراغ فتوشاپ رفته اند، ابزار clone stamp از گذشته تا امروز مورداستفاده قرار می‌گرفت. دلیلش این است که، این ابزار قدرتمند توانایی کپی و جای‌گذاری بسیار دقیق و حرفه‌ای دارد.

 

این ابزار قادر است پیکسل‌ها را از یک بخش تصویر نمونه بگیرد و در بخشی دیگر جای‌گذاری کند. این کار وقتی به‌صورت دستی و آگاهانه از سوی شما اتفاق میفتد نتیجهٔ خارق‌العاده‌ای را رقم می‌زند.

 

آموزش Clone Stamp برای روتوش عکس

 

فرض کنید می‌خواهید جوش صورت را از بین ببرید، کافی است ابزار کلون استامپ را انتخاب کنید، از یک بخش پوست که کاملاً صاف و مناسب است نمونه بگیرید، سپس بروی جوش صورت بکشید.

 

بسیار ساده است اما بسیاری از افراد که متأسفانه در دوره‌های غیرتخصصی شرکت می‌کنند مهارت اندکی در این زمینه دارند و با تکنیک‌های حرفه‌ای آشنا نمی‌شوند.

 

یکی از این مشکلات و اشتباهات این است که، روتوشر بر روی لایه اصلی عکس این کار را انجام می‌دهد، درصورتی‌که شما می‌بایست از لایه‌های جدید و مجزا استفاده کنید.

 

  • نکته دوم، هرگز از فاصله دور نمونه نگیرید و با کلون استامپ کار نکنید، زوم کنید. زیرا نمونه‌گیری از پیکسل‌ها باید با دقت بالایی صورت پذیرد.

بدون جداسازی فرکانسی از کلون استامپ استفاده نکنید. ابتدا جداسازی فرکانسی را انجام دهید، سپس در لایهٔ بافت یا همان تکسچر به ویرایش پوست بپردازید. با این روش هیچ‌گونه آسیب به بافت و روزنه‌های پوست نمی‌رسد و نتیجه کاملاً طبیعی خواهد بود.

 

( ویدئو آموزش جداسازی فرکانسی را در اینجا مشاهده نمایید )

  • نکته سوم، سایز براش و قلم را کوچک کنید. اگر برای ازبین‌بردن جوش صورت استفاده می‌کنید باید سایز براش هم اندازهٔ آن جوش باشد.

اگر برای ازبین‌بردن تار مو استفاده می‌کنید، باید سایز قلم به باریکی آن تار مو باشد.

 

نحوه کار با این ابزار را جهت استفاده در ویرایش عکس و اصلاح مشکلات پوست در ویدئوها به طور کامل آموزش داده‌ام، فقط کافی است زمان بگذارید و تماشا کنید.

 

بارها تمرین کنید تا ذهن شما با عملکرد دستانتان هم‌جهت شود. ابتدا یک تصویر انتخاب کرده‌ام که مشکلات پوستی شدید، و چین و چروک‌های بسیار دارد.

 

تمرین بر روی این عکس برای درک مطلب و تماشای توانایی این ابزار مناسب است.

 

دلیل طولانی بودن این دوره آموزشی کلون استمپ فتوشاپ به‌خاطر این است که، تا به امروز در هیچ منبع فارسی چنین آموزش جامع و کامل برای استفاده از کلون استامپ جهت روتوش پوست ساخته نشده است و جای خالی آن را احساس کردم.

 

زیرا افرادی درباره ی این ابزار برای روتوش چهره سخن گفته‌اند که فاقد مهارت، تجربه، تخصص و مدارک دانشگاهی در زمینه گرافیک بوده‌اند. زین جهت تمامی آموزش‌های موجود در منابع فارسی فاقد اعتبار، اعتماد و ناکارآمد است.

 

در ادامه به سراغ تصویری جدید می‌رویم و بروی پوست صورت تغییراتی اعمال می‌کنیم، مانند ازبین‌بردن جوش، خال و لکه‌های پوستی.

 

آموزش clone stamp

 

تقاضا دارم،زمان بگذارید و با دقت تماشا کنید. بارها تمرین کنید. و اگر این آموزش را مفید دیده اید برای عزیزان خود ارسال نمایید.

 

با افزایش علاقه‌مندان به روتوش حرفه‌ای عکس پرتره در فتوشاپ تنها عزیزانی می‌توانند به درجات بالایی از مهارت روتوش دست یابند که در یادگیری ممارست به خرج داده و بسیار تمرین می‌کنند. به روش‌های قدیمی و تکراری ویرایش عکس اکتفا نکرده و هر روز دانش خود را آپدیت و به‌روز می‌کنند.اگر برای اولین‌بار از وب‌سایت روتوشر دیدن می‌کنید خوش آمدید. اینجا آموزش و معرفی مهم‌ترین روش‌ها و تکنیک‌های روتوش عکس را خواهید آموخت که در هیچ منبع فارسی‌زبان یافت نمی‌شود.مجموعه ناب از آموزش کامل تصویری روتوش عکس و صورت در فتوشاپ را خواهید آموخت به‌شرط آنکه تمامی فیلم‌های آموزشی را با دقت و حوصله تماشا کنید. وب‌سایت را ذخیره کنید تا در روند رشد و یادگیری ویرایش عکس از آن بهره ببرید.

 

 

  • اگر تازه‌کار هستید ابتدا دوره مقدماتی فتوشاپ را از اینجا به‌صورت مجانی و رایگان بگذرانید. این برنامه جزو بهترین نرم‌افزارهای روتوش عکس، صورت و چهره می‌باشد که در دوره مقدماتی آموزش کار با ابزارهای آن را خواهید آموخت.


    با مرور دیگر صفحات وب‌سایت فیلم‌های آموزشی ترمیم و روتوش عکس را می‌یابید که هرکدام برای بخش خاصی از چهره و بدن مدل انتخاب و ساخته شده است مانند روتوش لب‌ها، روتوش چشم، صاف‌سازی پوست و غیره.
    ( از اینجا شروع کنید )اگر علاقه‌مند به یادگیری حرفه‌ای و تخصصی هستید دوره‌های ویژه آموزش روتوش آتلیه را می‌توانید تهیه کنید. در دوره‌های جامع اینجا روتوش تصاویر مخصوص آتلیه‌ها را به‌صورت تکمیلی می‌آموزید. صفر تا صد روتوش را در کامل‌ترین دوره آموزش روتوش ایران با سه مدرس باتجربه پشت سر بگزارید.

 

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *