آموزش های رایگان

شارپ سازی عکس

شارپ سازی عکس

شارپ سازی عکس در فتوشاپ

 

در این بخش قصد داریم شارپ سازی عکس در فتوشاپ را آموزش ببینیم و یاد خواهیم گرفت که چطور عکس را در فتوشاپ شارپ و واضح کنیم.

 

نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم این است که برای دستیابی به تصویری شارپ، باید در هنگام عکاسی تمام تنظیمات را به‌درستی انجام دهیم. مانند فوکوس مناسب، جلوگیری از لرزش دوربین و دست، سوژه تکان نخورد و استفاده از سه‌پایه دوربین عکاسی، استفاده از سرعت شاتر مناسب.

 

موارد بالا باید قبل از ادیت عکس از سوی عکاس و سوژه صورت بگیرد تا ما عکسی باکیفیت و شارپ داشته باشیم، اما اگر به هر دلیلی تصویر تار شد و یا بخشی از تصویر را قصد شارپ سازی داشتیم، آموزش‌های زیر می‌تواند به شما کمک کند.

 

شارپ و واضح کردن عکس در فتوشاپ روش‌های زیادی دارد که من برای شما ساده‌ترین روش‌ها را آموزش می‌دهم تا بتوانید به‌راحتی تصاویر خود را واضح‌تر کنید و نتیجه مطلوب را کسب کنید.

 

فتوشاپ قادر است تصاویر تار شده را واضح کند ولی این کار کمی در پیکسل‌های عکس تأثیر می‌گزارد، پس سعی کنید در شارپ سازی عکس و استفاده از گزینه‌ها زیاده‌روی نکنید.​

 

شارپ سازی عکس

 

 

یکی از مشکلاتی که در زیاده‌روی شارپ سازی عکس در فتوشاپ پیش می‌آید، ایجاد نویز در عکس است و شدت نویز در عکس باعث تخریب و بی‌کیفیت شدن عکس می‌شود

 


ما در این فیلم آموزش شارپ سازی عکس در فتوشاپ سعی کرده ایم تمام نکات مربوط به شارپ سازی عکس در فتوشاپ را به همراه فوت و فن های آن آموزش بدهیم.

در صورتیکه به دنبال یادگیری شارپ سازی عکس در فتوشاپ هستید میتوانید این ویدئوی آموزشی را مشاهده کنید.

 

 

مقدار تغییر اعداد و گزینه‌هایی که در آموزش شارپ سازی عکس در فتوشاپ مشاهده خواهید کرد ثابت نمی‌باشد، یعنی در هر عکس متغیر است. به همین دلیل سعی کنید با اعداد و گزینه‌ها بازی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

در نظر داشته باشید که اعداد مشخص شده در تصاویر داخل ویدئو آموزشی، مختص همین عکس خواهد بود و برای اعمال تغییرات بر روی سایر عکس‌ها ممکن است این اعداد تغییر کند؛ بنابراین برای واضح کردن تصاویر خود، اعداد مختلفی را امتحان کنید تا به نتیجهٔ مطلوب برسید.

 

 

به‌عنوان مدرس از شما توقع دارم ویدئوها را با دقت تماشا کنید و توضیحات را گوش دهید، درک صحیح از نحوه کار گزینه‌ها و ابزارها باعث می‌شود شما بتوانید هر عکس و تصویری را به‌درستی شارپ کنید و فقط از یک الگو ثابت تقلید نکنید.

برای به فهم بیشتر و رسیدن به مهارت در شارپ کردن عکس در فتوشاپ این آموزش را برای عکس های مختلف تمرین کنید

 

 

اگر از آموزش Sharpen photos یا شارپ شدن عکس در فتوشاپ خوشتان آمد و مایل هستید فیلم های آموزشی بیشتر را تماشا کنید بر روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه آموزش های رایگان ادیت عکس و روتوش عکس هدایت شوید.

 

اگر آموزش خاصی مد نظرتان است در بخش کامنتها بنویسید تا در اسرع وقت ساخته شود

ممنون از توجه شما

 

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *