آموزش های رایگان

آموزش Beauty Retouch

آموزش Beauty Retouch

آموزش Beauty Retouchدر مقاله آموزش Beauty Retouch می خواهیم یک دوره کامل را مشاهده نماییم تا کار با این پنل قدرتمند و محبوب را یاد بگیریم. در ابتدا باید درباره پنل بیوتی ریتاچ مقداری توضیح بدم تا بدانید این دوره آموزشی برای روتوش عکس چرا اهمیت دارد.

 

پنل Beauty Retouch یک افزونه است که بر روی فتوشاپ نصب می‌گردد و ویژگی‌های بسیار خاص و کاربردی برای روتوش عکس را در اختیار شما می‌گذارد. پس از مشاهده فیلم آموزش Beauty Retouch موجود در این مقاله می توانید به راحتی از این پلاگین استفاده نمایید.

 

افرادی که به‌صورت تخصصی روتوش عکس را انجام می‌دهند برای سرعت بخشیدن به کار خود از پلاگین Beauty Retouch استفاده می کنند.

 

این پلاگین و افزونه اکثر گزینه‌ها و مواردی را که شما برای ادیت و روتوش عکس نیاز دارید را جلوی دستتان می‌گذارد و تنها با یک کلیک، به‌سرعت دستورات را اجرا می‌کند.

  • پس حتما برای راحتی کار خود فیلم آموزش Beauty Retouch را مشاهده کنید.

 

خیلی خلاصه بدانید که برای روتوش عکس پرتره و چهره، حرفه‌ای‌ها از این افزونه استفاده می‌کنند و محبوب دل همه است.

ما نیز می‌خواهیم در این دورهٔ آموزشی کار با Beauty Retouch یاد بگیریم تا گامی بلند برای بهترشدن برداریم.

 
Beauty Retouch
 
 

Beauty Retouch چیست؟

قبل از مشاهده فیلم آموزش Beauty Retouch باید در وحله اول بدانید که بیوتی ریتاچ چیست ؟!

 

بیوتی ریتاچ یک افزونه است که با نصب آن، یک پنل به نرم‌افزار فتوشاپ شما اضافه می‌شود. گزینه‌ها و دکمه‌های این پنل حاوی دستورات، میان‌برها و اجرای فرامین ضروری در روتوش عکس است.

 

ما برای روتوش تصویر معمولاً یک سری روش‌ها و تکنیک‌های تکراری را استفاده می‌کنیم، برای انجام و اعمال این تکنیک‌ها باید مراحل مختلفی را طی کنیم، به طور مثال برای استفاده از جداسازی فرکانسی باید چندین گزینه را کلیک و انتخاب کنیم.

 

حال پنل Beauty Retouch این کارها و مراحل را برای ما به‌صورت اتوماتیک و با سرعت بیشتری انجام می‌دهد که باعث می‌شود سرعت عمل ما در روتوش عکس چهره افزایش یابد.

 

نکته بسیار مهم برای هنرجویان این است که، پنل بیوتی ریتاچ به‌تنهایی یک عکس را ویرایش و رتوش نمی‌زند، بلکه فقط دستورات ابتدایی را با سرعت اجرا می‌کند که باعث می‌شود سرعت عمل ما بیشتر شود و زمان کمتری صرف کنیم.

 

آموزش Beauty Retouch

 
 
 

آموزش اول: Liquify

 این پنل محبوب برای روتوش تصاویر حاوی 16 گزینهٔ مهم و پرکاربرد است که در ادامه تک‌تک آنها را آموزش خواهیم دید.

اولین گزینه Liquify می باشد که برای تغییر فرم در چهره و بدن از آن استفاده می کنیم. با کلیک بر روی دکمه Liquify تصویر وارد این فیلتر (Liquify Filter) می شود و می توانیم در فرم صورت یا بدن سوژه تغییرات اعمال نماییم.

 

در روتوش عکس، ویرایش و تغییر اندام‌ها در صورت لزوم جزو اولین مراحل روتوش می‌باشد، در نتیجه این گزینه در ابتدا قرار گرفته است.

 

در این ویدئو نحوه اجرا و عملکرد Liquify را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اما اگر کار با Liquify Filter را بلد نیستید، می‌توانید با کلیک بر روی  این لینک  آموزش کامل آن را مشاهده نمایید.

 

آموزش دوم: DODGE & BURN

 دومین گزینه تکنیک DODGE & BURN می باشد، با این روش ما می توانیم به چهره ی مدل و سوژه فرمی سه بعدی ببخشیم. در آرایش صورت به این روش کانتور یا کانتورینگ می گویند.

 

با ایجاد مناطق سایه و روشن، چهره از حالت دو بعدی(تخت) خارج می شود و فرم سه بعدی پیدا می کند.

 

همچنین با تکنیک داج و برن می‌توانیم در اندام‌های سوژه و فرم آنها تغییر اعمال کنیم، به طور مثال با این روش می‌شود بینی بلند را کوتاه‌تر نشان داد یا بینی پهن را باریک‌تر. می‌توان گونه‌ها را برجسته‌تر کرد و به‌طورکلی به یک چهرهٔ ایده‌آل و متناسب دست‌یافت.

 

در این ویدئو نحوه عملکرد گزینه DODGE & BURN را می آموزیم و اگر این تکنیک را بلد نیستید، به عنوان مدرس توصیه میکنم حتما در دوره ی آموزشی پیشرفته DODGE & BURN (داج و برن) وبسایت روتوشر شرکت کنید.

 

این تکنیک نیازمند دانش خاص است و نمی توان به سادگی از این دانش و علم عبور کرد و به نتیجه ی مطلوب رسید. بنابراین برای یادگیری این قسمت از آموزش Beauty Retouch باید تمرین زیادی انجام داد.

 

آرایشگرهای متخصص در ایران و جهان دوره‌های فوق پیشرفته را برای یادگیری کانتورینگ می‌گذرانند و این نشان‌دهندهٔ اهمیت بالای یادگیری کانتور زدن است. اگر قصد ورود به هنر روتوش عکس را دارید باید این مهارت را بیاموزید.

 

  • ما در وب‌سایت روتوشر قصد پرورش هنرمند داریم در نتیجه دورهٔ کانتورینگ بادقت و ظرافت برای رشد شما تهیه شده است.

 

D & B MidGray Layer Setup

در ادامه ی آموزش Beauty Retouch و قسمت آموزش داج و برن به سراغ گزینه بعدی می رویم یعنی Dodge & Burn MidGray Layer Setup که بر اساس ایجاد لایه های خاکستری می توانیم از این تکنیک استفاده کنیم .


اگر با این روش بخواهیم کار کنیم می بایست از دو ابزار dodge و burn نرم افزار فتوشاپ کمک بگیریم.

 

از ابزار Dodge در نوارابزار فتوشاپ برای روشن‌کردن و از ابزار Burn برای تیره کردن. من توصیه می‌کنم برای داج و برن زدن از روش اول استفاده کنید و بر اساس ایجاد لایه‌های Curve عمل نمایید.

 

ویدیو زیر آموزش ابزار داج و برن فتوشاپ است.

 

آموزش سوم: Frequency Separation

تکنیک Frequency Separation (جداسازی فرکانسی) یکی دیگر از مهارت‌های پراستفاده در روتوش تصاویر می‌باشد. یادگیری روش جداسازی فرکانسی و نحوه استفاده از آن به قدری مهم است که تمامی روتوشرهای برتر جهان، ماه‌ها زمان صرف می‌کنند برای یادگیری آن.

 

با روش Frequency Separation می توانیم ویرایش و تغییرات شگفت انگیزی بر روی پوست صورت و بدن اعمال کنیم.

 

بنابراین یادگیری این قسمت از مجموعه فیلم های آموزش Beauty Retouch میتواند بعدها در روتوش خیلی کاربردی باشد و کار شما را از بقیه متمایز کند 

 

می توانیم محل و جای زخم های کوچک و بزرگ را از بین ببریم، خال و لکه های روی پوست را اصلاح و تمیز کنیم، پوست را صاف و و نرم کنیم.

 

اهمیت یادگیری روتوش پوست با روش جداسازی فرکانسی برای شما بسیار بالا و ضروری است، ازاین‌جهت ساعت‌ها زمان صرف آموزش این تکنیک شده است که در اینجا و یا کلیک بر روی تصویر زیر می‌توانید این آموزش را مشاهده کنید.

 

در این ویدئو عملکرد گزینه Frequency Separation (جداسازی فرکانسی) در پنل Beauty Retouch Panel را می آموزیم و مشکلات پوستی سوژه را برطرف می کنیم.

 

Frequency Separation : Custom

گزینه بعدی در آموزش Beauty Retouch و در بخش جداسازی فرکانسی Custom می‌باشد، این روش حرفه‌ای و تخصصی نیست اما برای عزیزانی که قصد دارند با سرعت زیاد و زمان اندک پوست صورت را صاف کنند و مشکلاتی از قبیل کک‌ومک، جای جوش صورت، زخم و لکه‌ها را از بین ببرند مفید است.

 

در واقع روش اول اصولی و حرفه‌ای‌تر است ولی می‌توانید از این روش جداسازی فرکانسی برای روتوش پوست صورت و بدن استفاده کنید.

 

آموزش چهارم: Digital Skin Texture

با این روش می‌توانیم بافت پوست مصنوعی بسازیم. گاهی مواقع بخشی از پوست چهره یا بدن به دلایل بسیار فاقد بافت و روزنه می‌باشد که در این صورت با کمک Digital Skin Texture در پنل بیوتی ریتاچ می توانیم بافت مصنوعی به پوست اضافه کنیم.

 

برای تکمیل آموزش Beauty Retouch حتما باید این اموزش را جدی بگیریم

 

این روش و تکنیک نیز باید بادقت بالا انجام شود تا نتیجه طبیعی به دست آید، اگر هنرجو با بی‌دقتی از این تکنیک استفاده کند نتیجه کار بالعکس می‌شود و اثری مخرب بر روی پوست می‌گزارد.


در دورهٔ تخصصی روتوش عکس سایت روتوشر(اینجا) روش‌های مختلفی برای ساخت و ایجاد بافت مصنوعی آموزش داده می‌شود که یکی از این روش‌ها را در ادامه می‌آموزیم.

 

برای درک بهتر این گزینه و دلیل استفاده از آن به مثال زیر دقت کنید:

متأسفانه در آموزش های روتوش عکس فارسی زبان که در اینترنت فراوان است، به دلیل عدم مهارت کافی مدرس به این هنر و عدم دانش کافی، خروجی تصاویر روتوش شده از سوی تدریس کننده و هنرجو مصنوعی و بسیار زننده است. ترمیم و لطافت پوست چهره و بدن در یک عکس پرتره اهمیت بالایی دارد و نقش بسزایی در زیبایی سوژه و مدل.

 

اگر به درستی و حرفه ای پوست را ترمیم و ویرایش نکنیم، نتیجه کار شبیه به تصویر زیر می شود. این تصویر مثال بارز و آشکاری است از خروجی کلاس های حضوری و آنلاین روتوش عکس بسیاری از مدرسین در کشور.

هنگامی که آموزش و مهارت جای خود را به درآمد می‌دهد. هنگامی که مدرس خود نیز مبتدی و فاقد اعتبار است.

 


پیشنهاد مدرس:

قبل از اینکه ویدئو آموزش این دوره را برای جداسازی فرکانسی تماشا کنید، توصیه می‌کنم ویدئو زیر را ببیند. این ویدئو مربوط می‌شود به دوره رایگان آموزش پلاگین Portraiture (اینجا) ، تماشای این ویدئو به شما کمک می‌کند صاف‌سازی پوست و روتوش پوست را بهتر درک کنید و دانش مفیدی کسب کنید.

 

شما باید و باید بدانید که در هنگام روتوش پوست در فتوشاپ چه اتفاقی می‌افتد و از فرایند این کار اطلاع داشته باشید، بهتر است روتوش عکس را پایه‌ای و اصولی یاد بگیرید تا آگاهانه ویرایش‌ها را انجام دهید.

 

پس از تماشای فیلم زیر می‌توانید دوره را ادامه دهید.

لطفاً توصیه من را جدی بگیرید تا یکبار برای همیشه مفهوم روتوش پوست صورت و بدن را بیاموزید.​

 

آموزش پنجم: Luminosity Masking

در روتوش و ادیت عکس لازم است تصویر را از لحاظ میزان روشنایی و تیرگی مورد بررسی قرار دهیم و در صورت لزوم کنتراست و تعادلی را بین مناطق تیره و روشن برقرار کنیم. حتی می‌توان آگاهانه این توازن را برای اهدافی خاص برهم زد.

 

به طور مثال با کاهش تیرگی و سیاهی در کل تصویر می‌توان به تصویری نرم، آرام و لطیف دست یابیم و با افزایش سیاهی و تیرگی حسی خشن، رمزآلود و ترسناک به مخاطب القا کنیم. البته تمامی این موارد و استفاده کردن یا نکردن به دانش و هدف روتوشر بستگی دارد.

 

در این ویدئو عملکرد و کاربرد گزینه Luminosity Masking را می آموزیم که با روشی نه چندان حرفه ای و خاص قصد دارد مناطق تیره و روشن عکس را انتخاب کند و در صورت نیاز از سوی روتوشر تغییراتی اعمال شود.

 

نرم افزار فتوشاپ ابزار کار شماست و باید بر این نرم افزار تسلط داشته باشید، در این صورت قادر خواهید بود برای انجام متعادل سازی نور عکس ، روش و تکنیک های مختلف را بکار ببرید.

اگر کار با فتوشاپ را بلد نیستید از (اینجا) شروع کنید ( دوره رایگان فتوشاپ مقدماتی) .

 

آموزش ششم: Magical Skin Tone

گزینه ی Magical Skin Tone در بخش Face & Makeup پنل بیوتی ریتاچ بسیار مفید و کاربردی است.

 

با کمک این گزینه می توانیم رنگ پوست صورت و بدن را یکنواخت کنیم. برای اموزش این قسمت حتما فیلم ششم از مجموع ویدئو های آموزش Beauty Retouch را مشاهده کنید

 

گاهی مواقع به دلایل بسیار هنگام عکاسی و تنظیمات دوربین، نور محیط و حتی آرایش چهره ممکن است رنگ پوست چهره یا بدن  سوژه متفاوت از هم شود. یعنی احتمال دارد رنگ پوست صورت در نواحی پیشانی متفاوت با رنگ گونه‌ها باشد.

 

در چنین مواقع اگر این تفاوت رنگ مشکلی ایجاد کرده باشد و از سوی روتوشر (روتوش کار، کسی که توانایی و دانش روتوش عکس دارد) تشخیص داده شود، می‌توانیم از این گزینه برای یکنواختی رنگ پوست استفاده کنیم.

 

Beauty Retouch Panel با هوش مصنوعی خوبی که دارد بصورت اتوماتیک از رنگ پوست نمونه گیری می کند و سپس ما می توانیم هر بخش از تصویر پرتره و عکس چهره که نیازمند تغییر باشد را با براش کشیدن ویرایش کنیم و تغییر دهیم.

 

برای تغییر رنگ پوست صورت در فتوشاپ آموزش‌های مختلف در سایت روتوشر موجود است، شما می‌توانید در اینجا و یا کلیک بر روی تصویر زیر این آموزش را مشاهده کنید.

 

اینکه شما روش‌های مختلف برای تغییر رنگ پوست چهره بلد باشید بسیار ارزشمند است زیرا در زمان مناسب از تکنیک مناسب استفاده خواهید کرد.

 

آموزش هفتم: Glowing Skin

آموزش بعدی استفاده از گزینهٔ Glowing Skin است که قصد دارد مقداری روشنایی و نور به تصویر اضافه کند. این گزینه توضیحات خاصی ندارد. شاید همین مقدار کافی باشد که بدانید با این روش می‌توانید نور نرم و کمی رؤیایی به تصویر بدهد.

 

این روش هیچ ارتباطی با تکنیک داج و برن (DODGE & BURN ) ندارد و نباید با آن اشتباه بگیرید.​

 

آموزش هشتم: Anti-Pink

باز هم به دلایل گوناگون هنگام ثبت عکس ممکن است رنگ پوست چهره و بدن سوژه مقداری قرمز، صورتی، سرخابی ثبت شود و این رنگ پوست درون عکس با رنگ پوست طبیعی مدل متفاوت باشد.

 

در این هنگام می توانیم از گذینه ی Anti-Pink برای اصلاح این مشکل کمک بگیریم. بعد از کلیک بر روی این دکمه یک لایه ی CURVE ایجاد می شود.

 

در این لایه ی CURVE رنگهای قرمز و صورتی کاهش یافته است در نتیجه رنگ تصویر به سمت سبز کشیده میشود. از این جهت باید با دقت ویرایش را انجام دهید زیرا ممکن است رنگ سبز قالب شود و تصویر شما را با مشکل روبرو کند.

 

بهترین کار این است که از Opacity مناسب بهره ببریم و تنظیمات دقیق اعمال نماییم. همچنین به‌خاطر داشته باشید که حتماً باید رنگ مانیتور شما کالیبره شده باشد زیرا ممکن است بعد از خروجی گرفتن عکس اصلی و نمایش در سیستم‌های دیگر مانند موبایل و حتی چاپ عکس این تفاوت رنگ بیشتر به چشم بیاید و اثر شما را تخریب کند.

 

برای درک بهتر این موضوع مقالهٔ کالیبره کردن مانیتور و تنظیم رنگ مانیتور را مطالعه نمایید.​

 

آموزش نهم: Magic Eyes

همان‌طور که از اسم این گزینه مشخص است می‌خواهد بر روی چشم‌ها ویرایش و تغییرات اعمال نماید.

 

از جمله تغییراتی که با کمک Magic Eyes می توانیم اعمال کنیم مانند: تغییر رنگ چشم، اصلاح قرمزی چشم و رگهای قرمز داخل چشم، روشن و سفیدتر کردن بخش سفیدی چشم، داج و برن بر روی چشم ها، اضافه کردن نور و درخشندگی به چشم ها است.

 

  • مانند تمامی آموزش‌های این دوره ، پیش‌نیاز استفاده از Magic Eyes یادگیری روتوش چشم است که در (اینجا) می‌توانید دورهٔ کامل آموزش روتوش چشم با فتوشاپ را بیاموزید.

 

آموزش دهم: Magic Smile

از این گزینه برای سفید و روشن‌کردن دندان‌ها استفاده می‌کنیم. بسیار ساده و راحت است و اگر نیازمند یادگیری بیشتر برای آموزش سفیدکردن دندان با فتوشاپ هستید، بر روی این لینک کلیک کنید و دوره کامل آن را مشاهده نمایید.​

 

 

آموزش یازدهم: Remove Body & Facial Hair

از این گزینه برای حذف موهای زاید، پرزها و موهای ریز بر روی صورت و بدن استفاده می‌کنیم.

یک نمونه از این مو و پرزها را می‌توانیم در اطراف لب مشاهده کنیم. بهتر است این موها در مرحلهٔ جداسازی فرکانسی حذف و اصلاح شود ولی به‌هرحال گزینهٔ Remove Body&Facial Hair در خدمت شماست و می‌توانید از آن کمک بگیرید.

 

آموزش دوازدهم: Hair Highlights

اگر نیاز بود بر روی موی سر نور و روشنایی اضافه کنید درصورتی‌که به زیبایی موها کمک می‌کند، می‌توانید از بخش BEAUTY: HAIR و گزینه Hair HighLights این کار را انجام دهید.

 

آموزش سیزدهم: Solar Curve

یک گزینه ی مهم و کاربردی برای حرفه ای ها، از این گزینه می توانید بعد از مرحله جداسازی فرکانسی و ویرایش پوست استفاده کنید و هم می توانید مراحل پایانی بکار ببرید. نتیجه ی استفاده از تکنیک Solar Curve شگفت انگیز است و به زمان زیادی نیاز دارد.

 

روتوشرهای حرفه ای به سادگی از این مرحله عبور نمی‌کنند زیرا نتیجه نهایی برایشان بسیار اهمیت دارد. شما برای بهترشدن و قدم گذاشتن در مسیر هنر روتوش عکس باید این تکنیک را بیاموزید.

 

ترکیب روش جداسازی فرکانسی و Solar curve برای روتوش پوست نتیجه ای عالی در بر دارد.

 

هر شخص که روتوش عکس را انجام می‌دهد اگر از این تکنیک استفاده نکند و یا حتی نامش به گوشش نخورده، فاصله زیادی تا حرفه ای شدن دارد.

 

آموزش چهاردهم: Over Saturation

با کمک این گزینه می‌توانیم بر روی رنگ تصویر تغییرات اعمال نماییم، به توازن و یکنواختی رنگ‌ها دست پیدا کنیم. البته همان‌طور که از نام این گزینه مشخص است بیشتر قصد دارد تصویر ما را اگر اشباع رنگی دارد، این اشباع را کاهش دهد.

 

نیازی نیست همیشه از این گزینه استفاده کنید، اما اگر احساس کردید عکس پرتره شما دارای رنگ‌های غلیظ (پررنگ) است و این شدت رنگ لازم است کاهش یابد می‌توانید از Over Saturation بهره ببرید.

 

برای رشد و یادگیری بیشتر درباره تغییر رنگ عکس و اصطلاحاتی مانند Saturation به آموزشهای ادیت عکس در (اینجا) بروید.​

 

قسمت آخر:

آخرین فیلم اختصاص دارد به آموزش ابزارهای پایین ( انتهای ) افزونه بیوتی ریتاچ.

عزیزان و همراهان خانواده روتوشر، باعث افتخار و خوشحالی ما بود که در این دوره همراه ما بودین.

 

یه نکته مهم خدمتتون عرض کنم: افراد بسیاری سایت ساخته اند، صفحه اینستاگرام و یوتیوب ساخته اند  و  همین آموزشها و دوره را  بازسازی می کنند و با نام خودشان بدون ذکر منبع منتشر می نمایند.  این افراد نیز این دوره رایگان را می فروشند و غیرحرفه ای خود را  استاد و مدرس خطاب می کنند.

 

از سالها پیش که سایت روتوشر برای ارتقای دانش و مهارت  روتوش عکس تاسیس شد، همیشه افراد سودجویی بوده اند که مطالب سایت را کپی کرده اند و با روشی غیر حلال و ناصحیح  عزیزانی همچون شما را فریب می دهند. (در همین لحظه این افراد عضو سایت ما هستند و در کمین مطلب و آموزشی جدید نشسته اند)

 

خواهشی که دارم برای رشد و تمیز شدن بازار آموزشی، از این انسانهای ناآگاه حمایت و خرید نکنید. این سخن برای درآمد بیشتر سایت روتوشر نیست، بلکه به عنوان دوست قصد دارم شما را راهنمایی کنم.

 

شخص و اشخاصی که هیچگونه مهارت، دانش و تجربه حرفه ای ندارند ، نمی توانند شما را حرفه ای کنند.

 

شخص و اشخاصی که کارشان دزدی و کپی است  نمی توانند  شما را به فردی موفق تبدیل کنند.

 

این افراد برای موفقیت خودشان مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اند و  زمان و سرمایه شما را تباه می کنند.

 

می توانید در اینترنت جستجو کنید، سایت ها و شبکه های اجتماعی بسیاری را خواهید دید که مطالب و دوره هایشان  کپی شده از سایت رسمی روتوشر است با این تفاوت که هیچ خلاقیتی در کارشان نیست.

 

اگر برای گام برداشتن در مسیری که قبلا نرفته اید از راهنما استفاده می کنید، باید بدانید پایتان را جای پای چه شخصی می گذارید

 

این روزها روتوش عکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است، توجه داشته باشید که بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا بعد از عکس گرفتن تصاویرشان توسط یک روتوشر حرفه‌ای ویرایش شود اما همان‌طور که می‌دانید در برخی از آتلیه‌های عکاسی همچنان متدهای قدیمی روتوش بر روی عکس‌ها اعمال می‌شود.

 

به همین دلیل بسیاری افراد از روتوش کردن عکس خود منصرف می‌شوند. نکته جالب این است که وقتی تصاویر هنرمندان را مشاهده می‌کنید متوجه روتوش حرفه‌ای آن می‌شوید و دوست دارید افرادی باشند که عکس شما را به حرفه‌ای‌ترین نوع ممکن روتوش کنند اما شاید پیداکردن یک روتوشر حرفه‌ای کار بسیار سختی باشد.

 

در نتیجه برخی از افراد بعد از ناامید شدن از پیداکردن یک روتوشر حرفه‌ای به سراغ آموزش روتوش عکس می‌روند، زیرا اگر بتوانند به‌صورت حرفه‌ای آموزش روتوش را سپری کنند این امکان برای ایشان به وجود می‌آید تا بتوانند عکس‌های خود و دیگران را به حرفه‌ای‌ترین نوع ممکن ویرایش کرده و یک عکس زیبا را خلق کنند.

 

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این روزها مبحث کسب درآمد در این حوزه به‌صورت چشمگیری پیشرفت کرده است و با پیشرفت تکنولوژی و ورود شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام شرایط کسب درآمد از روتوش عکس منقلب شده است در نتیجه اگر می‌خواهید به‌راحتی به کسب در آمد بپردازید پیشنهاد می‌کنیم آموزش روتوش عکس را از همین حالا آغاز کنید.

 

در انتها بهتر است ذکر کنیم که اگر شما هم قصد دارید به یک روتوش کار حرفه‌ای تبدیل شوید و عکس‌ها را به بهترین نحو ممکن ویرایش کنید تا بتوانید به‌راحتی به‌صورت ریالی و دلاری کسب درآمد کنید، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات دقیقی نسبت به آموزش روتوش عکس به دست بیاورید.

 

راه های کسب درآمد از روتوش عکس

راه‌های کسب درآمد از روتوش عکس بسیار زیاد است، در واقع شما بعد از گذراندن آموزش روتوش عکس به‌راحتی می‌توانید وارد بازار کار شوید، این نکته را در نظر داشته باشید که مبحث کسب درآمد از روتوش عکس به دودسته مختلف تقسیم می‌شود.

 

یعنی شما هم می‌توانید از بازار سنتی و آتلیه‌های عکاسی کسب درآمد کنید و هم از سوی دیگر می‌توانید در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های فریلنسری فعالیت کرده و به درآمد برسید.

 

شایان‌ذکر است بدانید که امکان درآمد دلاری هم برای شما وجود دارد چون وب‌سایت‌های فریلنسر که خارج از کشور قرار دارند و شما می‌توانید از طریق آنها به‌صورت دلاری کسب درآمد کنید.

 

در نتیجه برای این که بتوانید به یک روتوشر حرفه‌ای تبدیل شوید و درآمد خوبی را کسب کنید تنها کافی است دوره آموزش روتوش عکس را بگذرانید و بعد از آن جذب بازار کار شوید.

 

این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که در حال حاضر حجم کار آتلیه‌های عکاسی به‌صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همان‌طور که می‌دانید افراد برای ثبت لحظات مهم زندگی خود مانند مراسم عقد، مراسم عروسی، تولد و بسیاری از مناسبت‌های دیگر سعی می‌کنند از عکاس استفاده کنند و یا به آتلیه‌های عکس مراجعه نمایند.

 

در نتیجه با بالارفتن حجم کار مطمئناً مدیر آتلیه نمی‌تواند تمام عکس‌ها را روتوش کند و همین مسئله باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن از فضای سنتی و فیزیکی کسب درآمد خوبی داشته باشید.

 

البته باید به این نکته اشاره کنیم که در صورتی شما می‌توانید کسب درآمد خوبی را تجربه کنید که یک روتوش کار حرفه‌ای باشید در غیر این صورت افراد زیادی در جامعه وجود دارند که می‌توانند مطابق متدهای قدیمی عکس‌ها را روتوش کنند، اما روتوش عکس به‌صورت حرفه‌ای و مطابق با متدهای جدید در حال حاضر طرف‌دار زیادی دارد و شما هم باید خود را به این سطح از کار برسانید.

 

دوره حضوری روتوش عکس بهتر است یا دوره آنلاین؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که شرکت در دوره‌های حضوری روتوش بهتر از شرکت در دوره‌های آنلاین روتوش عکس است.

 

اما بهتر است بدانید که این روزها با پیشرفت تکنولوژی و وجود تیم‌های حرفه‌ای در حوزه آموزش روتوش عکس باعث شده تا دوره‌های آنلاین دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی شود که مطمئناً این ویژگی‌ها در دوره‌های حضوری وجود نخواهد داشت.

 

برای مثال شما به‌راحتی می‌توانید یک قسمت از آموزش را به‌دفعات مشاهده کنید تا آن قسمت را به‌صورت کامل یاد بگیرید ولی این مسئله در دوره‌های حضوری وجود ندارد.

 

کسب درآمد بدون رقابت با دیگران

یکی از مباحث بسیار مهم که باعث می‌شود تمام افراد نسبت به شرکت در دوره‌های آموزش روتوش عکس سرد شوند این است که آیا بعد از گذراندن دوره آموزشی می‌توان وارد بازار کار شد؟ و یا این سؤال برایشان پیش می‌آید بعد از اینکه آموزش‌ها را پشت سر گذاشتیم آن‌قدر حرفه‌ای می‌شویم که بتوانیم با مابقی افراد رقابت کنیم؟

 

در پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید که بازار این کار آن‌قدر گسترده است که شما به‌راحتی می‌توانید بدون رقابت با افراد دیگر به کسب درآمد و بپردازید.

 

توجه داشته باشید که راه‌های کسب درآمد از این حوزه بسیار زیاد است در نتیجه شما به‌راحتی می‌توانید کسب درآمد کنید.  البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر پکیج آموزش روتوش عکس حرفه‌ای را تهیه کنید، کار برای شما به‌شدت آسان می‌شود زیرا با سرعت بالایی می‌توانید روتوش عکس را بیاموزید.

 

 

 

بازگشت به لیست

این مطالب پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *