پسزمینه تخفیف

مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

تغییر رنگ پوست

آموزش تغییر رنگ پوست

تغییر رنگ پوست

آموزش تغییر رنگ پوست

 

در تصاویر پرتره گاهی پیش می‌آید که به دلایلی قصد دارید رنگ پوست صورت و بدن را تغییر دهید، بخصوص هنگامی‌که تنظیم نبودن وایت بالانس باعث تغییر رنگ شده باشد. در این‌طور مواقع روش‌های گوناگونی وجود دارد تا بتوانیم در فتوشاپ رنگ پوست را تغییر دهیم. این آموزش یکی از روش‌های ساده است که نتایج عالی دارد.

شاید بخواهید رنگ پوست سوژه را از سفید به برنزه تغییر دهید، حتی ممکن است به دلیل تأثیراتی که وایت بالانس بر روی کل تصویر اعمال نموده است، رنگ پوست را به حالت طبیعی و واقعی خود برگردانید.

زین جهت به شما خواهم آموخت تا به‌صورت دستی و بدون استفاده از هرگونه پلاگین یا روش‌های سخت، به رنگ دلخواه دست یابید.

توجه نمایید که اگر مشکل رنگ پوست به دلیل تنظیم نبودن وایت بالانس باشد، این مشکل و تغییرات رنگی بر روی تمام تصویر صورت پذیرفته است.

در چنین مواقعی اگر فقط می‌خواهید رنگ بدن و صورت را اصلاح نمایید، باید کار با ماسک‌ها را بدانید تا پس از ویرایش مابقی نقاط را از محدودهٔ ویرایش حذف نمایید. یک فایل در ادامه قرار داده ام که باید دانلود کنید و طبق آموزش این فایل را وارد نرم افزار فتوشاپ کنید.

فایل حاوی رنگ های پوست بدن است، که می تواند به شما در تغییر رنگ پوست کمک کند.

توصیه من به شما این است که تغییر رنگ صورت یا بدن را، در انتهای کار و قبل از خروجی گرفتن انجام دهید.

ابتدا توضیحاتی درباره وایت بالانس و تأثیر آن بر روی رنگ پوست خواهم داد و در ادامه رنگ پوست را اصلاح خواهیم کرد.

تنظیم وایت بالانس را همیشه در ابتدای کار انجام دهید، اما تغییر رنگ پوست می‌تواند در پایان کار صورت بگیرد.

این دو تغییر باهم متفاوت هستند و وایت بالانس باید ابتدا اصلاح شود، در اکثر مواقع بعد از اصلاح وایت بالانس یا همان تراز سفیدی، رنگ پوست سوژه شما طبیعی و واقعی می‌شود. پس دیگر نیازی به انجام تکنیک‌های این آموزش نیست. اما اگر با تغییر وایت بالانس همچنان قصد داشتید رنگ پوست را تغییر دهید، می‌توانید از این آموزش استفاده کنید.

در ویدئو دوم مجدد این تکنیک را بر روی عکسی جدید انجام می‌دهیم، چون تأکید دارم که تمرین زیاد باعث می‌شود نکات آموزشی در ذهن شما ثبت شود. حتماً دانش و مهارت خود را در زمینهٔ تراز سفیدی (white Balance) و کار با ادجاسمنت Curves بالا ببرید.

می‌بایست آن‌قدر تمرین کنید تا برای انجام روتوش نیازی به مراجعه دوباره به آموزش‌ها نداشته باشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
پشتیبانی