پسزمینه تخفیف

مقالات

مطالب جدید

آخرین دوره ها

Healing Brush تخصصی

healing brush تخصصی

Healing Brush تخصصی

آموزش Healing-Brush تخصصی

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در فتوشاپ برای روتوش عکس، ابزار  Spot Healing Brush است. دوست عزیز شما باید این آموزش را جدی بگیرید، زیرا این ابزار جزو مهم‌ترین ابزارهای شما است.

Spot Healing Brush  در ترمیم و ویرایش تصاویر بسیار پرکاربرد است و با هوش مصنوعی خودش می‌تواند نمونه‌گیری‌های بسیار دقیقی انجام دهد. در هنگام استفاده از ابزار Clone Stamp نمونه‌گیری را ما به‌صورت دستی انجام می‌دهیم که این خیلی عالی است و توصیه می‌کنم حتماً ویدئوی آموزش کلون استامپ را تماشا کنید، اما در بعضی مواقع بخصوص برای کاهش زمان روتوش به سراغ  Spot Healing Brush  می‌رویم که به‌راستی وظیفهٔ خود را به‌خوبی انجام می‌دهد.

برای ازبین‌بردن جای جوش، چین‌وچروک، خطوط صورت مانند پیشانی یا خطوطی که در کنار لب‌ها ایجاد می‌شود، خال‌های اضافه و غیره.

نکتهٔ مهم این است که حتماً اندازهٔ قلم را بسیار باریک و کوچک کنید تا به اندازهٔ همان خال، جوش یا خطوط باشد. هنگامی‌که از Spot Healing Brush استفاده می‌کنید هرگز سایز قلم بزرگ‌تر نباشد.

ابتدا توضیحاتی دربارهٔ این ابزار می‌دهم و تنظیماتش را مرور می‌کنیم، سپس جداسازی فرکانسی را انجام می‌دهیم (توصیه می‌شود ویدئوی آموزش جداسازی فرکانسی را مشاهده نمایید) ، بعد از جداسازی فرکانسی به رفع ایرادات پوست صورت می‌پردازیم و با کمک این ابزار لکه‌ها را از بین می‌بریم.

در ویدئو بالا با کمک Spot Healing Brush جوش‌ها را از بین بردیم و ترمیم کردیم و در ویدئو دوم با یک مثال مناسب به رفع چین و چروک‌های صورت می‌پردازیم.

دوستان عزیزم توجه کنید، برای استفاده از این ابزار حتماً جداسازی فرکانسی را انجام دهید و سپس در لایهٔ بافت (BAFT) با اسپات هیلینگ براش پوست را ترمیم کنید. این کار را در لایهٔ (Noor یا  Saye) انجام ندهید.

اگر جداسازی فرکانسی را نمی‌دانید، به طور کامل و جامع آموزش داده ام و با این روش نتیجه کار شما بسیار طبیعی و واقعی به نظر خواهد رسید، توجه کنید تمامی آموزش‌ها به‌روزترین هستند و بین‌المللی، و یادگیری این مهارت‌ها شما را از استفاده از پلاگین ها بی‌نیاز می‌کند. پلاگین ها هرگز هوش شما را ندارند و ترمیم و روتوش تخصصی که با دست خودتان صورت می‌گیرد بسیار دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر است.

آموزش‌ها را با دقت تماشا و تمرین کنید تا تسلط کافی در ویرایش عکس‌های چهره و پرتره به دست آورید.

با یک نمونه تصویر دیگر به تمرین کار با ابزار Spot Healing Brush  می‌پردازیم، دلیل اینکه چندین ویدئو ضبط کرده ام نشان‌دهنده اهمیت این ابزار است، زیرا در تمامی عکس‌هایی که روتوش می‌زنید این ابزار کارایی دارد و می‌توانید از آن کمک بگیرید.

تصاویر را برای تمرین قرار داده‌ام، دانلود کنید و تمرین کنید. موهای روی صورت را، جوش‌ها و خطوط را حذف کنید. عکس های خود و عزیزانتان را روتوش کنید و به اشتراک بگذارید و اگر قصد کسب درآمد از این مهارت را دارید پیشنهاد می‌شود در دوره‌ ی آنلاین شرکت کنید.

استفاده از ابزار Spot Healing Brush در کنار Clone Stamp نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت، هرگز به یک ابزار متوسل نشوید و آنها را در کنار هم استفاده کنید.

اگر با روش‌های آموزشی من که در وبسایت روتوشر قرار داده ام پیش بروید، خواهید توانست بسیار هنرمندانه و آگاهانه آنها را در زمان مناسب فرا بخوانید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
پشتیبانی